Нова тура кутии со докази од СЈО ќе бидат доставени до Кривичен – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нова тура кутии со докази од СЈО ќе бидат доставени до Кривичен

Попладнево нова тура кутии со докази и списи за обвиненијата на СЈО ќе бидат доставени до Кривичниот суд, дознава Макфакс.

Специјалното јавно обвинителство вчера поднесе 17 обвиненија за 18 предмети против вкупно 94 физички и седум правни лица.
Се бара мерка притвор за 18 лица и мерка претпазливост за 47 лица.

Би те интересирало и

Европски ден на националните паркови, Македонија има три

Нашите паркови се нашиот најблизок контакт со природата. Во парковите може на најдобар начин да се ...

Република Македонија стана полноправна членка на Јадранско-Јонската иницијатива

Македонија и формално стана полноправна членка на Јадранско – Јонската иницијатива на состанокот на Советот ...