Нова тура кутии со докази од СЈО ќе бидат доставени до Кривичен – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нова тура кутии со докази од СЈО ќе бидат доставени до Кривичен

Попладнево нова тура кутии со докази и списи за обвиненијата на СЈО ќе бидат доставени до Кривичниот суд, дознава Макфакс.

Специјалното јавно обвинителство вчера поднесе 17 обвиненија за 18 предмети против вкупно 94 физички и седум правни лица.
Се бара мерка притвор за 18 лица и мерка претпазливост за 47 лица.

Би те интересирало и

Вицепремиерот Османи во посета на Албанија

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на ...

Втор обид да почне судењето за нелегалното прислушување во случајот „Таргет-Тврдина“

Во кривичниот суд денеска треба да почне судењето за предметот на специјалното јавно обвинителство познат ...