Нова униформа за припадниците на АРМ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нова униформа за припадниците на АРМ

Новата службена униформа за офицерите и подофицерите на Армијата на Република Македонија денеска ќе биде претставена во Домот на АРМ во Скопје.

На свеченоста по овој повод ќе се обрати министерот за одбрана, Зоран Јолевски.

Во рамки на настанот, припадници на Армијата ќе имаат и дефиле пред присутните, а ќе бидат изнесени и деталите околу новата службена униформа, информираат од Министерството за одбрана.

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...