Новогодишната програма на Плоштадот Македонија збогатена со претставата „Дедо мраз во пензија“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Новогодишната програма на Плоштадот Македонија збогатена со претставата „Дедо мраз во пензија“

Новогодишна претстава и многу забава може да се види на „Улицата на радоста“ на Плоштадот Македонија за новогодишните празници.

„Дедо Мраз во пензија“ е претставата што синоќа беше изведена, каде Дедо Мраз е придружуван од Белата  и Темната  кралица, ангелите и џуџињата. По претставата, соопшти Град Скопје, на актерите им се придружи и новогодишната музичка парада и заедно прошетаа низ улица Македонија и Плоштадот.

Претставатите е предвидено да се одржуваат двапати дневно секој ден до 31 декември од 13 и 18 часот, кога се очекува официјалното пристигнување на Дедо Мраз во 12 часот. Неговото пристигнување, најавуваат од Град Скопје, ќе биде изненадување за сите посетители а воедно ќе испрати и можна порака.

На плоштадот Македонија се одржува и базар на кој можат да се најдат рачно изработени предмети, топли напитоци, вкусна храна и разни подароци

Би те интересирало и

Објавен конкурсот за Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“

Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“ во Гостивар го објави конкурсот за годинашното петто издание на ...

Ќе се отстрануваат малите сувенири од проектот „Скопје 2014“

Малите статуетки и илјадниците сувенири изработени според споменици и скулптури од проектот „Скопје 2014“ ќе ...