Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ново рочиште за напаѓачот на Шекеринска

Кривичниот суд денеска треба да одржи ново рочиште за Панче Ангелов, напаѓачот на Радмила Шекеринска за насилството во Собранието на 27 април.

На претходното рочиште, адвокатот на обвинетиот, Драган Пешевски, побара одложување, бидејќи, според она што го видел од записниците, неговиот клиент бил правно неук, па морал дополнително правно да го посоветува бидејќи за првпат се виделе во судница.

Во судницата беше присутна и Шекеринска која побара отштета, а за висината на побарувањето, најави дека дополнително ќе се произнесе.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Три села беа отсечени поради огромно свлечиште викендов крај Крива Паланка

Околу 3000 жители од трите села Станци, Дренак и Дурачка река викендов беа отсечени од ...

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...