Нов албум на Жељко Бебек – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нов албум на Жељко Бебек

Легендарниот пејач Жељко Бебек денеска во Белград го промовираше својот нов албум „Ono nešto naše“, на ЦД и на плоча.

Се работи за дискографски проект кој се најавува подолго време, а беше навестен со синглот „Prvak sveta“, промовиран на ЦМЦ фестивалот во Водици во 2015 година. На албумот се наоѓаат вкупно девет песни.

Продуцент на плочата е Бранимир Михаљевиќ, кој воедно е и автор повеќето песни.

„Трите сингла коишто настанаа пред самото излегување на албумот и реакцијата на публиката на нив, ми беа доволен знак дека дошло време за нов албум, а од последниот поминаа пет години. Влегов во студио и со Бранимир ги снимив песните, што пак, ги пеев уживајќи. И од моментот кога завршивме со снимањето, нестрпливо го чекавме денот кога и физички ќе го држиме в раце“, изјави Бебек.

Тој додаде дека гостин на албумот е Оливер Драгојевиќ.

Би те интересирало и

Еден производ од фрижидерот за решение на повеќе проблеми со кожата

Во последно време голем е бројот на нутриционисти кои препорачуваат да се јадат намирници  кои ...

3 состојки, 5 минути и добивате 1 одлична домашна крема за лице

Студениот ветер и ниските температури во текот на сезоната на која и се ближи крајот,  ...