Нов блесок на Несторовски за Палермо – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нов блесок на Несторовски за Палермо

Илија Несторовски одигра уште еден одличен натпревар за Палермо во синоќешната победа на гостувањето кај Карпи 3-1, во италијанската фудбалска Серија Б.

Македонскиот репрезентативец и капитен на Палермо ги постигна првите два погодоци и асистираше при третиот погодок.

Несторовски има шест погодоци и две асистенции на осум првенствени средби сезонава.

Палермо се наоѓа на третото место на табелата со 18 бода по 11 одиграни кола, односно има два поени помалку од водечкиот Емполи.

 

Преземено од: Нова Македонија

Би те интересирало и

У19: Македонија поразена од Унгарија

Репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години денеска доживеа пораз од Унгарија со 3:4 ...

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...