Нов земјотрес во Охрид – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нов земјотрес во Охрид

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала го погоди во петок попладне Охрид и околината.\

Како што информираат од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, епицентарот на земјотресот што се случил во 13 часот и 33 минути се наоѓа во охридското епицентрално подрачје.

Според досегашните податоци, земјотресот беше почувствуван во Охрид и околината со интензитет од III-IV степени според Европската макросеизмичка скала.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Столтенберг: Решавањето на проблемот со името клучно за членството во НАТО

По обраќањето во Собранието и неколкуте средби со министри и политички лидери, генералниот секретар на ...

Столтенберг: Има место за уште знамиња пред седиштето на НАТО

Петнаесетина минути траеше денешното обраќање на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во Собранието, од ...