Нов земјотрес со јачина од 3,8 степени почувствуван во близина на Ресен – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нов земјотрес со јачина од 3,8 степени почувствуван во близина на Ресен

Нов силен потрес од 3,8 степени по Рихтер е регистриран изутринава во 08 часот и 36 минути го растресе охридскиот регион.

Потресот е регистриран на 13 километри од Ресен, на длабочина од 2 километри.

Деновиве тлото во охридскиот регион никако да се смири.

Би те интересирало и

Сообраќајот затворен од Пршовце до Јегуновце, а по една коловозна лента од Прилеп до Прилепско Езеро

Поради изведување градежни работи затворен за сообраќај денеска и утре ќе биде патниот правец Пршовце-Јегуновце. ...

Времето денеска: Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста на места ќе ...