Нов земјотрес со јачина од 3,8 степени почувствуван во близина на Ресен – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нов земјотрес со јачина од 3,8 степени почувствуван во близина на Ресен

Нов силен потрес од 3,8 степени по Рихтер е регистриран изутринава во 08 часот и 36 минути го растресе охридскиот регион.

Потресот е регистриран на 13 километри од Ресен, на длабочина од 2 километри.

Деновиве тлото во охридскиот регион никако да се смири.

Би те интересирало и

Презентирани резултатите од мерењата на амбиенталниот воздух на Источниот регион и Благоевградскиот округ

Иако незначително, сепак евидентно. Со проблемот на загадувањето не се соочуваат само поголемите градови во ...

Македонија ќе ги признае патните документи на Интерпол

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во седиштето на Генералниот секретаријат на Интерпол во ...