Нормализиран сообраќајот на ГП „Меџитлија“ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нормализиран сообраќајот на ГП „Меџитлија“

Сообраќајот на граничниот премин Меџитлија на границата кон Грција од утрово е нормализиран.

Сообраќајот беше во прекин поради штајк на грчките царински служби од вчера од 6:30 часот. Во овој период се пропушаа само пешаци.

Би те интересирало и

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...

Владата со соопштение реагираше по протестот за малиот Алмир

По денешниот протест на кој граѓаните го искажаа својот револт од водењето на судскиот процес ...