Нормализиран сообраќајот на патот Гевгелија-Смрдлива Вода – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Нормализиран сообраќајот на патот Гевгелија-Смрдлива Вода

22022012164454_avtopat

Сообраќајот на регионалниот пат Р-1108 Гевгелија-Смрдлива Вода ски-центар Кожуф е нормализиран, информира ЈП Македонија пат.

На оваа делница во изминатите неколку дена беше однесена една коловозна лента во должина од 15 до 20 метри поради стеснување на коритото на Коњска Река за изградба на хидроцентрала и надојдени големи количества вода.

Би те интересирало и

Јовески бара партиите да не се мешаат во јавно-обвинителската работа

Неселективно, непристрасно, професионално и врз основа на законот се постапува во случајот за смртта на ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Животот дојде ама не за сите“

ОК на ВМРО ДПМНЕ од Кавадарци на прес обвинува за мобинг врз нивните членови од ...