Обвинителство: Мукоски и Василевски денес не се повикани на распит – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Обвинителство: Мукоски и Василевски денес не се повикани на распит

Пратениците Крсто Мукоски и Сашо Василевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска не се повикани на распит во Обвинителството во врска со настаните што се случија во Парламентот на 27 април, информира Основното јавно обвинителство.

Претходно и пратеникот Мукоски изјави дека ваквата информација објавена во некои медиуми е шпекулација.

Би те интересирало и

В понеделник делови на општина Аеродром без струја

  Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат ...

Одбележан патронатот на тетовската касарна Кузман Јосифоски Питу

Пред споменикот на народниот херој Кузман Јосифоски Питу во Тетовската касарна која го носи неговото ...