Обид за силување во политички штаб во Требеништа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Обид за силување во политички штаб во Требеништа

Во политички штаб во село Требеништа, општина Дебрца вчеравечер имало обид за силување – соопшти МВР.

Според нивните информации, лицето К.П. од село Требеништа вчера околу 20:40 часот пријавила дека лицето Ф.П.М. се обидело да изврши полов напад врз неа во просториите на штаб на политичка партија во село Требеништа, општина Дебарца.

Би те интересирало и

Во куќа пронајден мртов штипјанец

Во куќа на улица ,,Сутјеска“ пронајден е мртов штипјанец. Првичните сознанија говорат за убиство. Според ...

Тројца скопјани искасани од кучиња во Центар

Тројца скопјани пријавиле дека биле искасани од кучиња скитници на различни локации во Центар, поточно ...