Обид за силување во штипскиот затвор – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Обид за силување во штипскиот затвор

Штипската полиција поднесе кривична пријава против дваесет и шестгодишниот, струмичанец Р.Џ. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

На 29.12.2016 година, додека пријавениот  бил на  издржување казна затвор во КПД – Штип, околу 03.00  часот во ќелијата каде што бил сместен сакал да изврши сексуален чин над друг осуденик  – Т.М. (31) од Струмица – соопшти денеска МВР.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...