Облачно и ветровито време со температура до 16 степени – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Облачно и ветровито време со температура до 16 степени

Времето денеска претпладне ќе биде претежно облачно, студено и ветровито со повремен локален дожд, особено во западните и југозападните делови. На планините врнежите ќе бидат од снег.

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува повремено засилен северен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови каде што ќе достигнува брзина и над 70 километри на час.

Минималната температура ќе се движи од пет до 11, а дневната ќе биде до 16 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време, температурата ќе се движи од осум до 13 Целзиусови степени.

Би те интересирало и

Во Тетово одбележан денот на лицата со Даунов синдром

По повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром во Тетово се организираа спортски активности, ...

Владата со соопштение реагираше по протестот за малиот Алмир

По денешниот протест на кој граѓаните го искажаа својот револт од водењето на судскиот процес ...