Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Објавена уште една снимка со бркање НЛО, Пентагон молчи

Објавена е нова снимка што од неодамна веќе не се вбројува во „класифицирани тајни документи“, на која се гледа неидентификуван летечки објект како со огромна брзина прелетува во близина на Источниот брег на САД, снимена во 2015 година од двајца пилоти на Американското воено воздухопловство што го следеле леталото.

Уште не е сосема јасно што има на снимката на која се слуша смеа и возбуден разговор од пилотите кои се обидуваат да го стигнат летечкиот објект.

Снимката под наслов „Go Fast“ беше објавена од организацијата „To The Stars Academy of Arts and Science“.

Организацијата нагласува дека леталото нема крила и опашка и дека зад себе не оставило траги од чад или пламен. Во описот на видеото стои дека станува збор за снимка на Министерството за одбрана на САД, направена од борбен авион F/A-18. Пентагон одби да ја коментира снимката и нејзината содржина.

Весникот „Њујорк тајмс“ минатата година откри дека имало напори на Пентагон за идентификување на воздушни феномени, а потоа воените власти на САД признаа дека го прекинале истражувањето на неидентификувани летечки објекти (НЛО).

Ова е втора слична снимка што се објавува по тоа признание.

„Оваа видеоснимка е доказ дека постојат летала понапредни од сѐ што поседуваат САД и нивните сојузници“, смета поранешниот воен разузнавач од времето на администрациите на Џорџ Буш и Бил Клинтон, Кристофер Мелон, објави „Њујорк пост“.

Тој додава дека не може да се оправда однесувањето на американската Влада кога се во прашање вакви докази.

„Кога се НЛО во прашање, ФБИ и ЦИА имаат сличен пристап како што имаа пред нападите од 11 септември, 2001. Не се занимаваат.

Преземено од: Кајгана

Би те интересирало и

Критична маса #70: „Имаш сериозна врска?“

Што претставува за тебе точакот? Можеби за некои е заменливо парче метал и две гуми. ...

Мемоарите на Мишел Обама ќе бидат објавени во ноември

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама на нејзиниот Твитер налог соопшти дека нејзините мемоари ...