Оваа сезона би била тешка за Јувентус – предупредува Буфон – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Оваа сезона би била тешка за Јувентус – предупредува Буфон

Капитенот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон верува дека неговиот тим, оваа сезона ќе се соочи со потешка задача и посериозени предизвици за да ја одбранат титулата во Серија А.

Јувентус шест години во низа го освојува калчото, но следната кампања ќе биде нешто ново со оглед на тоа што ривалите се освежуваат, но и притоа ги задржаа главните ѕвезди.

– Ова беше добра турнија низ САД и ни помогна да ја најдаме формата пред стартот на новата сезона. Ќе биде тешко за Јуве оваа година, зошто многу клубови се засилија како Рома, Интер и Милан, додека пак Наполи ги задржа ѕвездите. Јуве верува во можностите и во вредностите кои ни донесоа успех и мислам дека ќе го дадеме најдоброто од нас, – посочил Буфон по победата на својата екипа над Рома.

Би те интересирало и

У19: Македонија поразена од Унгарија

Репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години денеска доживеа пораз од Унгарија со 3:4 ...

Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 50 милиони фунти за Варан

Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за фудбалерот на Реал Мадрид, Рафаел Варан, објавија англиските медиуми ...