Овермарс му порача на Интер: Доколку го сакате Санчез, тој вреди над 40 милиони евра – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Овермарс му порача на Интер: Доколку го сакате Санчез, тој вреди над 40 милиони евра

„Санчез нема да може да го напушти клубот за сума помала од 40 милиони евра, ова нека биде јасна порака до сите заинтересирани клубови за неговиот потпис“ јасно порача Марк Овермарс.

Санчез го привлече вниманието на пошироката фудбалска јавност откако беше еден од најдобрите фудбалери на Ајакс на патот на овој тим до финалето во Лига Европа, каде загуби од Манчестер јунајтед.

Колумбиецот не е единствената желба на Интер од редовите на Ајакс, се споменува и бекот Кени Тете, 21 годишниот репрезентативец на Холандија, кој инаку за менаџер го има мошне контроверзниот агент Мино Рајола.

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...