Ограбена обложувалница во старата скопска чаршија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Ограбена обложувалница во старата скопска чаршија

Вчера вечерта, две маскирани и вооружени лица ограбиле обложувалница во старата скопска чаршија.

Како што соопшти полицијата, околу 20.30 часот во Скопје, во обложувалница лоцирана во старата скопска чаршија две непознати лица извршиле разбојништво над вработените.

Сторителите влегле внатре и со закана со пиштол одзеле околу 80.000 денари, по што побегнале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

 

Веста е преземан од Макфакс

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...