Одложено судењето за протестите – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Одложено судењето за протестите

Протест во Тетово 17 декември 2015

Не се одржа за денеска закажаното судење на двајцата демонстранти кои се обвинети за демолирање на Народната канцеларија на претседателот на државата на протестите од 14-ти април. Во судот не бил донесен еден од осомничените, кој се наоѓа во куќен притвор.

Рочиштето е одложено за утре.

Двајцата демонстранти се ообвинети за делото „ Учество во толпа што ќе изврши кривично дело“.

Би те интересирало и

ВМРО-ДПМНЕ: „Животот дојде ама не за сите“

ОК на ВМРО ДПМНЕ од Кавадарци на прес обвинува за мобинг врз нивните членови од ...

Повторно почна со работа училиштето во ресенското село Асамати

Општина Ресен го стави во функција подрачното училиште во селото Асамати кое долги години беше ...