Од денеска поевтинува струјата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Од денеска поевтинува струјата

Од денеска цената на струјата се намалува за 0,25 проценти што значи дека граѓаните ќе плаќаат пониски сметки за струја.

Ваква одлука донесе Регулаторната комисија за енергетика на подготвителна седница.

Цената на електричната енергија беше намалена и минатата година од први јули.

Би те интересирало и

Започна исплатата на социјалната помош, се огласи Министерството за труд и социјална политика

На прашање на „Макфакс“ дали се точни наводите изнесени во јавноста дека доцни исплатата на ...

Ристовски: Поразот го оставаме зад нас, нè чека пеколно тежок натпревар со Чешка

По поразот кој на Европското првенство македонските ракометари го претрпеа од селекцијата на Шпанија, реакциите ...