Од скопска продавница за техника украден 21 лаптоп – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Од скопска продавница за техника украден 21 лаптоп

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за течничка стока на улицата Ѓорче Петров во Скопје во периодот од 15 часот на 11 до 4.30 часот на 12 овој месец.

Според информациите од полицијата, сторителот со парче бетон го скршил стаклото од влезната врата, влегол внатре и одзел 21 лаптоп, по што побегнал во непознат правец. Сторителот стекнал противправна имотна корист од 900.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Преземено од: Макфакс

Би те интересирало и

Во водите на реката Вардар кај Желино пронајден мртов маж

Во водите на реката Вардар кај Желино мртов пронајден е 93- годишен жител од тетовска ...

Скопјанец нападнал ракометар од Металург Скопје

Дваесет и двегодишен ракометар од Битола, кој игра за РК Металург Скопје вчера бил нападнат ...