Од јануари за 10% повисоки плати за припадниците на АРМ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Од јануари за 10% повисоки плати за припадниците на АРМ

Зголемување на платата за 10% за сите припадници во армискиот состав, најави министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Средствата за оваа намена биле предвидени во буџетот за 2018, потврди и министерот за финансии, Драган Тевдовски, кој заедно со Шекеринска денес беше во посета на штипската касарна „Јане Сандански“.

 

Целата вест можете да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Три села беа отсечени поради огромно свлечиште викендов крај Крива Паланка

Околу 3000 жители од трите села Станци, Дренак и Дурачка река викендов беа отсечени од ...

Сведочење за претепувањето на Села: Лицето му беше разобличено, уште еден удар и ќе умреше

Кога дојдов во Собранието вратите веќе беа отворени, имаше полиција но не ги одвраќаше луѓето ...