„Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“: Сергеј Четковиќ дел од манифестацијата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

„Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“: Сергеј Четковиќ дел од манифестацијата

На градскиот плоштад во Охрид на неколку степени под нулата,  концерт синоќа одржа црногорската поп звезда, Сергеј Четковиќ.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Одбележани 112 години од раѓањето на етномузикологот Васил Хаџиманов

Васил Хаџиманов е еден од најголемите и најупорните македонски истражувачи од областа на етномузикологијата, мелографијата и ...

Вечер се дочекува Стара нова година

Според Јулијанскиот календар, по кој се водат православните христијани, вечер се дочекува православната нова година, ...