Општина Тетово со никакви активности не го одбележа денешниот празник, Денот на Македонската револуциорна борба – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Општина Тетово со никакви активности не го одбележа денешниот празник, Денот на Македонската револуциорна борба

Преставници на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ и на ВМРО НП, со положување на букети цвежиња пред Споменикот на револуцијата во центарот на градот и читање на реферати по повод денешниот празник, го одбележаа денот на Македонската револуционерна борба.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Превозниците на руда за „Фени“ не постигнаа договор со „Џи сол“

     Превозниците од Здружението “Кипер” на кои кавадаречкиот комбинат зa никел Фени им должи ...

Меркел: Спорот за името се приближува кон решение

Спорот меѓу Македонија и Грција за името треба да биде решен, но врз процесот не ...