Оштетен е стиропорниот ѕид кај МНТ – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Оштетен е стиропорниот ѕид кај МНТ

Ѕидот околу новиот објект на Македонскиот народен театар, пред влезот од десната страна на паркингот е видно оштетен.

Од она што може да се види, станува збор за стиропорниот дел кој е над бетонскиот. Новиот објект на МНТ е една од најскапите инвестиции на старата Влада и дел од проектот Скопје 2014.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Заев – Коѕијас: Време е за лидерски одлуки и за компромс

Иднината на Македонија и Грција треба да биде во фокусот на преговорите на двете земји ...

Отворен Конзулат на Црна Гора во Република Македонија со седиште во Штип

Црна Гора денеска отвори конзулат со седиште во Штип, со кој се очекува взаемно приближување ...