Партиските каравани ја продолжуваат кампањата за локалните избори – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Партиските каравани ја продолжуваат кампањата за локалните избори

Партиските каравани денеска низ повеќе населени места ја продолжуваат кампањата за вториот круг од локалните избори закажани за 29 октомври.

СДСМ и коалицијата денеска се на средби со граѓани во Кисела Вода, Гази Баба, Старо Нагоричане, Долнени и Македонски Брод, а ВМРО-ДПМНЕ и нејзините коалициски партнери во Штип.

Кампањата ќе трае до 27 октомври на полноќ. Во вториот круг од локалните избори на 29 октомври ќе се гласа во 35 општини кои во првиот круг не добија градоначалници.

Би те интересирало и

Денеска се прегласува во Чаир

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот ...

Утре ќе се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг ...