Пензионер од тетовско му вперил пиштол во глава на 20-годишно момче – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пензионер од тетовско му вперил пиштол во глава на 20-годишно момче

Вчера во 20.00 часот телефонски во Полициско одделение Камењане, 20- годишниот Ф.М од село Пирок, тетовско, пријавил дека истиот ден во 19 часот и 30 минути пред вратата на неговата куќа дошол 73- годишен Б.Б од село Пирок и веднаш на висок тон почнал да го навредува, по што извадил пиштол и го вперил кон него.

Од страна на сосед и од пријавителот, Б.Б. бил спречен во намерата, по што си заминал. Причина за настанот било тоа што Ф.М. имал љубовна врска со внука на Б.Б., којашто ја прекинал.

По кажување на Б.Б., Ф.М. ја вознемирувал внука му. Во полициската станица Камењане дошол Б.Б. од кого, со потврда за привремено одземени предмети, одземен е пиштол марка „Бернандели“ калибар 7,65мм и дозвола за поседување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Автобус прегази велосипедист вечерва

Сообраќајна несреќа се случила денес во 16.20 часот  на магистралниот пат Штип-Кочани во близина на ...

Се сруши фасада од зграда во центарот на Куманово, едно лице повредено

Едно лице е повредено откако фасада од зградата лоцирана на кумановскиот плоштад се сруши денеска ...