Петтото засилување за Милан оваа година – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Петтото засилување за Милан оваа година

 

„Газета дело Спорт“ пренесе, а потоа клупскиот канал на „росонерите“ потврди дека Фабио Борини утре ќе пристигне на прегледи во Милано, а потоа ќе стави потпис на договор со Милан. Италијанскиот напаѓач минатата сезона играше во Сандерленд, а финансиските детали од трансферот сеуште не се познати.

Борини доаѓа на „Сан Сиро“ по барање на Монтела бидејќи може да игра и како десно и како лево крило, па одлично се вклопува во неговата формација 4-3-3. Борини најверојатно ќе биде алтернатива на крилните позиции, со оглед на фактот што Милан е во напредни преговори и за играчот на Леверкузен, Хакан Чалханоглу.

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...