Пике го повреди коленото, се соочува со подолга пауза – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пике го повреди коленото, се соочува со подолга пауза

Одбранбениот фудбалер на Барселона, Жерар Пике на вчерашниот натпревар против Еспањол го повреди коленото и можно е да биде надвор од терените подолго време.

Шпанскиот „АС“ објави дека Пике може да паузира еден месец, но прво ќе се почекаат деталните лекарски прегледи, а потоа ќе се знае точно колку ќе трае закрепнувањето.

Пике сигурно ќе го пропушти претстојниот реванш од полуфиналето на Кралскиот куп против Валенсија и дуелот од Примера со Гетафе.

Токму Пике го постигна голот на натпреварот со Еспањол на десетина минути пред крајот и спречи пораз на Барселона.

Би те интересирало и

Ренова и Силекс ремизираа без голови во Тетово

Ренова и Силекс одиграа без голови во првиот натпревар од 20. коло во Првата македонска ...

Ѓорѓиоски: Лани остваривме многу, плодовите допрва ќе ги собираме

Фудбалската федерација на Македонија во Скопје го одржа Редовното годишно собрание на кое беа присутни ...