Писмо на осамен маж кој ја изгубил љубовта на својот живот – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Писмо на осамен маж кој ја изгубил љубовта на својот живот

Драга Ангела,

Оној ден кога си отиде си реков дека нема повеќе да разговарам со тебе, но тоа беше само малиот осамен човек во мене.

Сеедно, не помислив дека јас ќе бидам оној кој прв ќе воспостави повторно контакт. Во моите соништа, ти беше онаа што секогаш на колена ми се враќаше мене. Мислам дека ова и беше потребно на мојата повредена гордост. Сега гледам дека токму таа гордост е виновна за многу грди работи кои ни се случија. Не можам веќе да се преправам дека не ми недостасуваш. Не ми е веќе гајле како ќе ти звучи и изгледа ова што го напишав сега. Веќе не ми е важно дали ќе заборавиш да ми се јавиш. Време е да пуштиме нашите срца да зборуваат погласно од болката која ја чувствуваме.

А, моето срце сега вели: „Ниту една не е како тебе Ангела. Те барам во очите и градите на секоја жена што ќе ја видам, но ниту една не е ни близу до тебе.“

Пред две недели запознав една девојка во кафана и ја однесов дома. Ова не ти го кажувам за да те повредам, туку да ти покажам колку се големи моите чувства. Беше млада, околу 20 години со тело кое само младоста и 5 години тренинг можат да го извајаат. Едноставно совршено тело. Гради и задник од соништата. Буквално, сон на секој маж!

И седиме така на троседот во дневната соба и го добивам најдоброто пушење во животот од оваа боѓиња, кога низ главата ми помина една мисла. Погледни ги овие работи кои ни се важни во животот. Се е така површно. Што воопшто му значи на некого совршено тело? Го прави ли некого тоа подобар љубовник? Добро, во овој конкретен случај, да, но ме разбираш што сакам да кажам. Го прави ли ова тело некого подобра личност? Има ли подобро срце од мојата умерено привлечна Ангела? Се сомневам. Никогаш вака не сум гледал на работите. Не знам, можеби ова време додека сме раздвоени малку и созреав.

Откако истурив пола кригла „органски јогурт“ во нејзиното грло, се фатив себе си како размислувам: „Зошто се чувствувам така исцедено и празно?“ Не стануваше збор за нејзината пушачка техника, туку нешто друго. Некакво чувство на загуба од кое тешко се ослободувам. И тогаш ми светна. Се чувствував празно затоа што ти не беше таму да гледаш. Знаеш на што мислам, така? Ништо не е исто без тебе Ангела. Почнувам да лудувам по тебе. И сè што правам ме потсеќа на тебе.

Се сеќаваш ли на Марето, онаа самохрана мајка што ја запознавме на одмор во Охрид минатата година? Помина од кај мене минатата недела по барање на шекер, снемала милата. Ми рече дека сигурно не јадам како што треба без жена во домот, па се понуди да ми зготви нетшо од нејзиниот репертоар. Не сфатив одма што мисли со тоа, но за сега не е ни важно. Воглавно, испивме по неколку чаши вино и ни пет ни шест се опнавме како зајци во нашата стара спална соба. И оваа стара кокошка го знае апсолутно секој можен трик кој можеш да го замислиш. Можам да кажам дека е спремна да направи сè што ќе побараш од неа во кревет, потполно неоптоварена за вишокот килограми, кариерата или децата кои јас можам да ги слушнам додека таа вреска од повеќекратниот оргазам. Одеднаш стана, го зема она старо огледало од баба ти и го стави на ѕидот карши нас, за да можеме да се гледаме. И целата оваа сцена ми беше неверојатно секси сè додека не се сетив дека на нас двајца никогаш не ни текнало да направиме вакво нешто.

Минатата сабота, до кај мене беше сестра ти за да ми донесе примерок од забраната за приближување. Иако е уште дете, Тамара е една многу разумна личност која беше покрај мене цело ова време додека ми беше тешко. Ми даваше многу добри совети во врска со тебе и жените воопшто. И најважно, навива да си се вратиме еден на друг.

И така, си пиеме коктели во кадата и се сеќаваме на некои среќни времиња. Си размислувам: „Боже, со мене во када седи потполно гола 18 годишна клинка, која носи исто ДНК како мојата бивша сопруга и во мислите ми навираат сеќавања од тебе кога ти беше на нејзини години“. И тоа ме исполни со тага. Од друга страна, се покажа дека Тамара, за разлика од тебе, е сосема волјна за анална акција, што ме потсети на сите оние години поминати во убедување и ние да пробаме анален секс. Сепак, гледаш ли и додека го пробивам невиното колаче на сестра ти, мислам само на тебе?

Знаеш дека ова е вистина Ангела. Сигурен сум дека длабоко во своето срце ова го знаеш многу добро. Зарем не би можеле да почнеме од почеток? Да заборавиме на сите грди работи кои ни се случија и да градиме врска од ново? Верувам дека можеме. Доколку и ти мислиш исто, те молам, јави ми.

Доколку не мислиш дека имаме шанса, те молам бар кажи ми каде го имаш скриено даљинско?!

Поздрав и со почит,
Тошо Малеро а.к.а Цаци

 

(сите ликови во оваа приказна се измислени освен оние кои не се)

Би те интересирало и

Бидете подобар партнер во новата година

За една врска да биде успешна, потребно е многу повеќе од љубов, па клучна улога ...

Што открива вашиот датум на венчање?

Нумерологијата тврди дека датумот на свадбата зборува многу за самиот брак и ја одредува неговата ...