Пијани Британци влетале со автомобил меѓу луѓе – повредено и бебе – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пијани Британци влетале со автомобил меѓу луѓе – повредено и бебе

Двајца Британци се уапсени во Шпанија откако под дејство на алкохол со автомобил влетале меѓу пешаци во Марбељ и повредиле осум лица меѓу кои и едно бебе старо само 12 дена, соопштија шпанските власти.

Инцидентот во кој сериозно е повреден и возачот на возилото, се случил вчера а полицијата ја исклучува можноста за тероризам.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...