Пијани Британци влетале со автомобил меѓу луѓе – повредено и бебе

Двајца Британци се уапсени во Шпанија откако под дејство на алкохол со автомобил влетале меѓу пешаци во Марбељ и повредиле осум лица меѓу кои и едно бебе старо само 12 дена, соопштија шпанските власти.

Инцидентот во кој сериозно е повреден и возачот на возилото, се случил вчера а полицијата ја исклучува можноста за тероризам.

Извор: Макфакс

Додади коментар

Би те интересирало и

Во Куманово изутринава уапсен Игор Југ, еден од напаѓачите во Собранието

Изутринава во Куманово е уапсен Игор Југ, еден од групата која за време на „крвавиот ...

Седумнаесет сообраќајки во Скопје: Еден возач е тешко повреден

Возач се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно 17 сообраќајни несреќи регистрирани ...

Close