Повредените ученици пуштени на домашно лекување, возачот се’ уште во болница – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Повредените ученици пуштени на домашно лекување, возачот се’ уште во болница

Еден од возачите на автобусот кој утринава се судри со комбе на на патот Демир Хисар – Кичево е потешко повреден. Десетте повредени деца во сообраќајната незгода веќе се пуштени на домачно лекување – соопшти директорот  на Клиничката болница во Битола, Зоран Лазарев.

 

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Од март се укинува забраната за купување алкохол по 19 часот

Измените на Законот за трговија со кој треба да се укине ограничувањето за продажба на ...

Советот на Општина Прилеп ќе легализира и пренамени објект за Дневен центар за деца со церебрална парализа

Советот на Општина Прилеп на итна седма по ред, седница, во новиот состав ја усвои ...