Повредените ученици пуштени на домашно лекување, возачот се’ уште во болница – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Повредените ученици пуштени на домашно лекување, возачот се’ уште во болница

Еден од возачите на автобусот кој утринава се судри со комбе на на патот Демир Хисар – Кичево е потешко повреден. Десетте повредени деца во сообраќајната незгода веќе се пуштени на домачно лекување – соопшти директорот  на Клиничката болница во Битола, Зоран Лазарев.

 

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Времето денеска: Облачно со повремени врнежи од снег

Времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, во јужните ...

Со поголема транспарентност до реформи во јавната администрација – порачуваат европските експерти

Да се направи стратешка рамка која ќе ги постави правилата за реформи на јавната администрација ...