Повредени српски војници во автобуска несреќа – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Повредени српски војници во автобуска несреќа

Автобус, кој превезувал 40 припадници на српската војска на релација Ниш-Врање, утрово во близина на Владичин Хан излетал од патот, при што се повредени повеќе лица, соопшти Министерството за одбрана.

Според првичните информации, повеќе војници се повредени, а еден од нив се здобил со тешки повреди на главата, јави Танјуг.

Засега не се познати причините за сообраќајната несреќа.

Преземено од Нова Македонија

Би те интересирало и

Села треба да сведочи за насилството во Собранието

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села денеска во Кривичниот суд треба да ...

Иран: Во авионската несреќа загинале 65 лица, 66-тиот патник не стигнал на летот

Иранската државна новинска агенција ИРНА објави дека во авионската несреќа што се случи утрово загинале ...