Повторно разбојништво на пензинска пумпа: Украдени пари и цигари – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Повторно разбојништво на пензинска пумпа: Украдени пари и цигари

Денеска околу  04.30 часот  по полноќ на бензиска пумпа во с.Проевце, кумановско, четири непознати маскирани лица извршиле разбојништво над двајцата вработени – информира МВР.

Сторителите со закана со пиштол им ги одзеле торбите со парите од дневниот промет, со засега неутврдена сума пари, а потоа ги затвориле во тоалетот. На излегување од објектот одзеле и неколку штеки цигари, по што со ПМВ непозната марка побегнале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...