Повторно разбојништво на пензинска пумпа: Украдени пари и цигари

Денеска околу  04.30 часот  по полноќ на бензиска пумпа во с.Проевце, кумановско, четири непознати маскирани лица извршиле разбојништво над двајцата вработени – информира МВР.

Сторителите со закана со пиштол им ги одзеле торбите со парите од дневниот промет, со засега неутврдена сума пари, а потоа ги затвориле во тоалетот. На излегување од објектот одзеле и неколку штеки цигари, по што со ПМВ непозната марка побегнале во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Додади коментар

Би те интересирало и

Директорот на АЕК преку Агенцијата донирал пари на Федерација каде што тој е претседател

Директорот на АЕК, Сашо Димитријовски, делел донации на Велосипедската федерација, на која тој е претседател. ...

Во сообраќајка тешко повредено 7-годишно девојче, се бори за живот

Во сообраќајна несреќа што се слушила на 27 мај во 5.15 часот на магистралниот пат ...

Close