Погба: Арсенал од секогаш беше голем клуб, во минатото навивав за нив – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Погба: Арсенал од секогаш беше голем клуб, во минатото навивав за нив

Денес на програмата во рамки на 15. коло од Премиер лигата е големото дерби помеѓу Арсенал и Манчестер Јунајтед. Дополнително атмосферата ја подгреа и признанието на Пол Погба кој изјави дека своевремено навивал за „тобџиите“,

„Да, бев навивач на Арсенал. Не бев жесток, но да, ги гледав нивните натпревари. Тие од секогаш беше голем клуб“, изјави Погба.

Ќе биде интересно да се види реакцијата на навивачите на „црвените ѓаволи“ по ова признание на најскапиот фудбалер во историјата на клубот.

Извор: СпортКлуб

Би те интересирало и

Мурињо: Погба беше многу добар

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по натпреварот со Бурнемут (2:0), го пофали играчот од ...

Избран најдобриот тим во Премиер лигата

Професионалната фудбалска асоцијација (ПФА) на Англија го избра најдобриот тим во Премиер лигата за сезоната ...