Погба: Јас сум најлошиот играч на светот, но…. – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Погба: Јас сум најлошиот играч на светот, но….

Пол Погба доби безброј критики во изминатава натпреварувачка сезона која беше прва за него во Манчестер Јунајтед откако го направи рекордниот трансфер вреден повеќе од 100 милиони евра, факт кој дополнително му вршеше притисок на француската ѕвезда која не наиде на баш пријателски третман од страна на неуморните англиски таблоиди.

Погба сега одлучи со ладна глава да направи една фудбалска рекапитулација на завршната сезона во ексклузивното интервју за магазинот „Esquire“, па со голема доза на иронија дојде до јасен заклучок кој секако беше упатен за сите големи критичари во изминативе 10-тина месеци.

– Најлошиот играч во светот освои три трофеи. Тоа е добро, го прифаќам таквиот примат. Најпреценетиот, играчот кој не вреди толку пари…. Ова момче во наредниот месец ќе ужива во својот одмор и тоа со сите три освоени трофеи. Само да не заборавиме, ќе играм и во Лигата на шампионите наредната сезона, – иронично нагласил Погба кој минатото лето одлучи да се врати на „Олд Трафорд“ по спектакуларната авантура која ја имаше во Италија како член на Јувентус.

Превземено од: Дерби

Би те интересирало и

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Барселона за продажбата на Нејмар заработила помалку од она што јавноста го мисли. Имено, Барселона ...

Конте: Мурињо е мал човек и секогаш ќе биде

Конфликтот меѓу португалскиот и италијанскиот фудбалски експерт почна уште во октомври 2016 година, а кон ...