Погубен поранешен шеф на полицијата во Кина – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Погубен поранешен шеф на полицијата во Кина

Поранешниот шеф на полицијата на северна кинеска покраина е погубен откако беше осуден за убиство, корупција и илегално поседување огнено оружје, јавија кинеските државни медиуми.

Смртната казна изречена на Зао Липинг ја поддржа кинескиот Врховен суд, наведува агенцијата Синхуа.

Зао (66) ја убил својата 28-годишна љубовница и го запалил нејзиното тело.

Пензионираниот шеф на полицијата исто бил обвинет и за злоупотреба на положбата и примање мито во износ од вкупно 23,7 милиони јуани (3,5 милиони долари).

За време на истрагата полицијата во неговиот дом пронашла илегално огнено оружје и муниција.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...