Подгорица: Фрлена бомба на објект во изградба – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Подгорица: Фрлена бомба на објект во изградба

Во Подгорица утрово околу 3:40 часот е фрлена експлозивна направа на објект во изградба во сопственост на таткото на Дамир Мандиќ, кој е осуден во 2015 година на 19 години затвор поради убиството на главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Дан“, Душко Јовановиќ.

Семејството Мандиќ во моментов не знае кој стои зад нападот бидејќи тие во последниов период немале никакви расправии со никого.

„Се надеваме дека истражните органи ќе утврдат кој стои зад ова и кој е мотивот бидејќи ние не можеме да сфатиме кој и поради што би направил вакво нешто“, велат од семејството Мандиќ.

Извор: Макфакс

Би те интересирало и

Малолетник нападнат во Скопје

Неколку непознати лица нападнале малолетник во Скопје – соопшти денеска МВР. Инцидентот се случил вчера ...

Пожарникар загина за време на снимање филм со Брус Вилис

Триесет и седумгодишен пожарникар загина, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се ...