Поенти од митинзи и средби со граѓани: Груевски ветува нови работни места, а Заев финансиска стабилизација на општините – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Поенти од митинзи и средби со граѓани: Груевски ветува нови работни места, а Заев финансиска стабилизација на општините

Со митинзи и средби со граѓаните продолжуваат кампањите на политичките партии во пресрет на вториот круг од локалните избори. Новите инвестиции и работните места повторно во фокусот на говорот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски кој се обрати на митинг во Љубанци. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Демир Капија вети интервенција на централната власт за финансиска стабилизација на општините.

Целата вест може да ја прочитате на ММС.МК

Би те интересирало и

Денеска се прегласува во Чаир

Во избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска повторно се гласа за градоначалник. По вториот ...

Утре ќе се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Во општина Чаир во избирачкото место 2901 утре ќе биде повторено гласањето од вториот круг ...