Пожар во куќа во Велес, нема повредени – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пожар во куќа во Велес, нема повредени

Утрово околу 04.45 часот на улицата Павел Шатев во Велес, од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на Н.Н, соопшти МВР.

Од екипа од Територијалната противпожарна единица пожарот е изгаснат, а повредени лица нема. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Превземено од: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Со закана со нож му одзел 15 илјади денари во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против скопјанецот С.Х. ...

Инцидент пред трговскиот центар „Беверли Хилс“

– На 18 март 01:45 часот во СВР Скопје Ф.Н. (21) пријавил дека истиот ден ...