Пожар во куќа во Велес, нема повредени – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пожар во куќа во Велес, нема повредени

Утрово околу 04.45 часот на улицата Павел Шатев во Велес, од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на Н.Н, соопшти МВР.

Од екипа од Територијалната противпожарна единица пожарот е изгаснат, а повредени лица нема. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Превземено од: ПлусИнфо

Би те интересирало и

Возач починал од срцев удар додека возел цистерна

Возач на цистерна полна со гас починал од срцев удар додека возел по што цистерната ...

Кражба во наплатен пункт на ЕВН во Струга

Во периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати ...