Пожар во луксузен хотел во Истанбул – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Пожар во луксузен хотел во Истанбул

Пожар избувна рано изутринава во еден луксузен хотел со пет ѕвезди во истанбулката населба Бајрампаша.

Како што јави телевиизјата НТВ, пожарот избувнал во просторија во која се сместени генераторите на хотелот, по што набрзо се проширил низ објектот.

По активирањето на алармот за пожар, од хотелот биле евакуирани сите гости и присутни и засега нема информации за евентуални жртви.

На местото на пожарот пристигнале неколку пртивпожарни возила, кои набрзо успеала да го изгаснат огнот.

Би те интересирало и

Тачи: Спогодбата за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина е можна годинава

Спогодбата за сеопфатна нормализација на односите меѓу Белград и Приштина е можно да се постигне ...

Анкета: Мнозинството Срби се против членсто на земјата во НАТО

Мнозинството српски граѓани, односно 84 проценти, не поддржуваат членство на Србија во НАТО, две третини, ...