Познати полуфиналните двојки за фудбалскиот Куп на Македонија – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Познати полуфиналните двојки за фудбалскиот Куп на Македонија

Актуелниот освојувач и бранител на трофејот, Пелистер во полуфиналето од Купот на Македонија ќе излезе против Академија Пандев, а во вториот полуфинален меч за место во финалето ќе спорат Шкендија и Ренова.

Во првите средби домаќини ќе бидат Пелистер и Шкендија.

Финалето во македонскиот куп оваа година се игра на 9 мај.

Двојки за полуфиналето во Купот на Македонија:

ФК Шкендија – ФК Ренова

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев

Термини за одигрување на натпреварите:

14.03.2018., среда, 14.00 |  прв натпревар

11.04.2018., среда, 16.00 |  реванш натпревар

 

Инаку, двојките за полуфиналето од Купот на Македонија беа извлечени денеска во просториите на ФФМ.

Би те интересирало и

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против ...

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

Црногорскиот стратег Славољуб Бубања повеќе не е тренер на Победа. По денешниот состанок со клупското ...