Познати четвртфиналните двојки во Евролигата – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Познати четвртфиналните двојки во Евролигата

Од 16 екипи учеснички, осумте најдобропласирани одат во четвртфиналето кое ќе се игра по системот прв со осми, втор со седми, трет со шести, четврти со петти. Најуспешна по 30 рунди е ЦСКА Москва со биланс 24 победи и шест порази. Со натпреварот Реал Мадрид – Бамберг 106: 86, синоќа заврши основниот дел од кошаркарската Евролига.

Од 16 екипи учеснички, осумте најдобропласирани одат во четвртфиналето кое ќе се игра по системот прв со осми, втор со седми, трет со шести, четврти со петти. Најуспешна по 30 рунди е ЦСКА Москва со биланс 24 победи и шест порази.

Двојки за плеј-офот:

ЦСКА Москва – Химки,

Фенербахче – Басконија,

Олимпијакос – Жалгирис и

Панатинаикос – Реал Мадрид.

Би те интересирало и

Хјустон постигна 50 поени за една четвртина

Рекордни 50 поени за годинашниот плејоф и втор најдобар скор на сите времиња во НБА ...

Леброн: Треба повеќе да работиме

Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задоволен по првата победа на неговиот ...