Полициски службеници нападнати во Скопје – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Полициски службеници нападнати во Скопје

 

Пет лица на возраст од 17 до 46 години нападнале двајца полициски сужбеници на бул. „Трета  Македонска Бригада“, кај поранешна амбуланта „Пролет“ во Скопје.

До нападот дошло по пристигнувањето на полициските службеници, кои биле испратени на местото по претходно пријавено нарушување на јавен ред и мир, од страна на лица кои со товарни возила продаваат земјоделски производи.

МВР денеска информира дека напаѓачите се приведени во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...