Полицијата регистрирала три инциденти поврзани со претстојните локални избори – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Полицијата регистрирала три инциденти поврзани со претстојните локални избори

Изминатите 24 часа полицијата регистрирала три инциденти поврзани со претстојните локални избори – информира денеска МВР.

Првиот инцидент е регистриран синоќа во село Арачиново, додека активисти на политичката партија „БЕСА“ лепеле плакати непознато лице од автомобил  испукало еден куршум во воздух од огнено оружје, по што заминало во непознат правец.

Во населба Драчево непознат сторител со камен го оштетил стаклото на штабот на политичката партија „Обединети за Македонија“.

На булеварот „1-ви Мај“ во Битола полициски службеници затекнале три лица како со црн спреј прскаат на изборно пано со плакат од кандидатот за градоначалник на политичката партија СДСМ.

Би те интересирало и

Пронајден мртов ловџија во Маврово

66 годишен жител на долнореканскот село Врбјани бил пронајден мртов во близина на Маврово во ...

Почина основоположничката на македонската балетска сцена, Бранѓолица

Денеска, на 82-годишна возраст почина балерината Вера Бранѓолица, родена Божиновска, една од основоположниците на балетската ...