Полицијата трага по старица од валандовско – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Полицијата трага по старица од валандовско

Седумдесет и деветгодишна жена од селото Горни Липовиќ од вчера се води за исчезната. Случајот во валандовската полициска станица вчера го пријавил нејзиниот педесет и седумгодишен син.

Старицата боледувала од склероза – соопштуваат од МВР, од каде додаваат дека веќе преземаат мерки за нејзино пронаоѓање.

Би те интересирало и

Жител на Кичево сексуално вознемирил шестгодишно девојче

Полицијата привела шеесет и седумгодишен жител на Кичево откако е пријавено дека во близина на ...

Прилепчанец се обидел да силува велешанка откако преку интернет се договориле за средба

Дваесет и седумгодишна велешанка се здобила со телесни повреди откако триесет и едногодишен, прилепанец се ...