Полицијата трага по старица од валандовско – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Полицијата трага по старица од валандовско

Седумдесет и деветгодишна жена од селото Горни Липовиќ од вчера се води за исчезната. Случајот во валандовската полициска станица вчера го пријавил нејзиниот педесет и седумгодишен син.

Старицата боледувала од склероза – соопштуваат од МВР, од каде додаваат дека веќе преземаат мерки за нејзино пронаоѓање.

Би те интересирало и

Физичка пресметка во Бутел: Четворица се повредени

Четири лица се повредени во физичка пресметка што попладнево се случила на улицата „Бетовенова“  во скопската ...

Исчезната е млада скопјанка

Вчеравечер четириесет и деветгодишен скопјанец пријавил во полиција дека е исчезнта неговата ќерка. Станува збор ...