Полноќен умерен земјотрес во Охрид – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Полноќен умерен земјотрес во Охрид

Сеизмолошките центри регистрираа нов помал и умерен земјотрес на територија на Охрид со магнитуда од од 3.2 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил во Охрид на оддалеченост 6 км од Косел и е регистриран во 00 и 09 часот.

Други потреси на ова подрачје потоа не се регистрирани.

Превземено од: Фактор

Би те интересирало и

Раководството на МВР отворено за соработка со Независниот синдикат на полицијата

Раководството на МВР и натаму е отворено за соработка со претставниците на синдикатот бидејќи тоа ...

НСП: Само една третина од полицајците имаат нови чизми

МВР тапка во место и не презема ништо освен празни муабети да ги подобри условите ...