Попоски во Брисел на конференција за Западен Балкан – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Попоски во Брисел на конференција за Западен Балкан

nikola-poposki-1

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Попоски денеска во Брисел ќе учествува на Конференција за Западен Балкан, насловена „Европската иднина на Западен Балкан“.

Теми на дискусија на Конференцијата се европската перспектива на Западниот Балкан, доброто владеење, миграциската криза, а ќе се разговара и за релевантни безбедносни прашања.

Во рамките на Конференцијата, министерот Попоски ќе оствари повеќе билатерални средби.

Би те интересирало и

„Тврдокорните“ протестираа против Законот за јазиците

  „Тврдокорни“ , „Македонските обединети сили“ и уште неколку здруженија, денеска протестираа пред македонското собрание ...

Бачев ќе ги поништува документите за влез на Македонија во ЕУ и НАТО

„Народното движење за Македонија на денешниот конгрес, одлучи да се преимени во „Единствена Македонија“. Избрани ...