Попоски на состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Попоски на состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО

Попоски

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски денеска ќе учествува на состанок на ниво на министри за надворешни работи во формат Северноатлантскиот совет и оперативните партнери во мисијата „Решителна поддршка“.

Според најавите,  Попоски ќе оствари билатерални средби со помошникот-државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања, Викторија Нуланд, а потоа ќе се сретне на издвоени средби и со министерот за надворешни рабпти на Германија, Франк-Валтер Штајнмаер, на Турција – Мевљут Чавушоглу, на Унгарија – Петер Сијарто, на Грција – Никос Коцијас и со шефот на бугарската дипломатија Даниел Митов.

Би те интересирало и

Крушево ќе го одбележи роденденот на Тоше Проески

Сопригодна програма на 25 јануари Крушево ќе го одбележи роденденот на Тоше Проески, македонската и ...

ЗНМ бара Обвинителството повторно да ги разгледа пријавите за говор на омраза

Во Македонија постои политика на неказнивост на насилството на новинари – смета претседател на ЗНМ, ...