Поради снежна бура блокирани патиштата во североисточна Турција – Радио Мрежа Канал 77 – Магија во етерот

Поради снежна бура блокирани патиштата во североисточна Турција

Снежна бура ги блокира патиштата во турскиот североисточен регион Ардахан.

Снежна бура ги блокира патиштата во турскиот североисточен регион Ардахан, јави СиЕнЕн-Турк.

Интензивните снежни врнежи почнаа вчера околу пладне, а во текот на вечерните часови регионот беше зафатен и со силен ветер.

Снежната бура ја ограничи видливоста по патиштата и предизвика прекин на сообраќајот во повеќе делови на регионот.

Температурата во текот на ноќта падна до минус четири степени целзусови.

Извор: МИА

Би те интересирало и

Аргентинец административно си го сменил полот за порано да оди в пензија

Даночен службеник од Аргентина решил да си го смени полот наведен во личните документи, како ...

По скандалот со Фејсбук, измамите ќе чинат многу скапо, најави еврокомесарот за правда

Следниот скандал сличен на тој со Фејсбук, после мај може да чини многу скапо, предупреди ...